O nás

Chceme přispět k tomu, aby Ukrajinci prchající před válkou našli v Pardubicích bezpečí, a pomoci, aby zde mohli v důstojných podmínkách žít do doby, než se budou moci vrátit domů. Podporujeme vzájemné nekonfliktní soužití, dialog mezi majoritou a cizinci.

Našim cílem je přispět k tomu, aby se lidé, prchající před válkou, mohli postavit na vlastní nohy a našli zde své místo:

Kalyna vznikla v Pardubicích v červnu 2022 v reakci na válku na Ukrajině a v návaznosti na to, co v Pardubicích dělá komunita kolem Řeckokatolické farnosti a Evangelického sboru.

Název Kalyna nese podle rostliny populární v ukrajinské kultuře i hudbě. I když se v češtině píše častěji kalina s měkkým i, my jsme zvolili ukrajinský přepis.

Děkujeme za finanční podporu Nadace České spořitelny, Nadace Via, organizaci Pomáháme lidem na útěku z.s., a firmám Seznam.cz, Foxconn Czech Republic, STAPRO, s. r. o., Alkion service s.r.o., speedlo.cz, EDERA Group a.s.


Děkujeme také Statutárnímu městu Pardubice za poskytnutí prostor pro provoz centra a organizacím Koalice nevládek Pardubicka, Europe Direct Pardubice, Českobratrská církev evangelická, farní sbor Pardubice a dalším partnerům za jejich mnohostrannou podporu.

Přispět můžete i Vy. Pomůžete nám tak vytvořit důstojné prostředí pro ukrajinské uprchlíky, aby zde mohli plnohodnotně žít v bezpečném prostředí v souladu s českou majoritou.

Sbírkový účet: 7001700/0300

Děkujeme, že pomáháte! Vážíme si Vaší podpory a všech finančních příspěvků.

Aktuální informace sledujte na Facebooku, Instagramu, Telegramu a platformě "X" (Twitter).